Breussova masáž jako šetrná úleva pro Vaše záda

Breussova masáž je jemná energetická masáž, při které masér jemnými dlouhými tahy vtírá olej po celé délce páteře a kolem ní. Energetická se nazývá proto, že masér vědomě pracuje s energií, která je uložená v oblasti páteře a snaží se z ní nastřádané napětí uvolnit. Tato masáž je prováděna samostatně nebo také v rámci terapie Dornovou metodou.

 

Při masáži se používá třezalkový olej, který příznivě působí na regeneraci kůže, ulevuje od bolesti a má optimální prokrvující efekt. Třezalkový olej se rychle vpíjí do kůže a hlubších vrstev pokožky, uvolňuje tím hluboko uložené svaly a také nervy, které v této oblasti vystupují z páteře do celého těla.

Breussova masáž především podporuje regeneraci meziobratlových plotének. Speciálními hmaty se obratle lehce oddalují od sebe, tím se mezi nimi vytváří prostor a ploténka má šanci se uvolnit. Meziobratlové ploténky fungují jako vodní polštáře mezi obratli – zmírňují síly působící na páteř při chůzi, běhu či sportu a umožňují ohebnost páteře. Aby ploténky neztrácely svoji pružnost a odolnost, a nedocházelo k jejich poškození, je důležité staticky je dlouho nezatěžovat a dbát tedy na pravidelný pohyb. Po celodenním stání či sezení jsou ploténky poměrně oploštělé, proto měříme večer o 1-2 cm méně než ráno. Jelikož jsou ploténky z 90% tvořeny vodou, je nemálo důležité dodržovat pitný režim, aby destičky neztráceli svoji funkci. Masáž je výhodné provádět ve večerních hodinách, protože meziobratlové destičky regenerují zejména v noci.

Po samotné masáži se na páteř pokládá hedvábný papír, na který se působením osmózy hromadí nečistoty. Třezalkový olej v této fázi proniká hlouběji do tkáně. Poté masér jemným přikládáním rukou magnetizuje celou páteř a tím odvádí veškerou negativní energii z páteře pryč. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Po masáži se klient cítí odpočatě, příjemně a odchází s čistou hlavou.

Mezi hlavní účinky masáže patří:

Výživa meziobratlových plotének
Uvolnění napětí svalů v oblasti celé páteře
Podpora prokrvení a výživa jednotlivých obratlů
Vyrovnání postavení zad
Pomáhá k odbourání psychického napětí a bloků

Breussovu masáž by si měli dopřát všichni, kteří přes den cítí únavu a bolest v hrudní či bederní části zad. Masáž je prováděna velmi šetrně a bezbolestně a je vhodná pro jedince, které trápí problém vyhřezlé ploténky. Vyzkoušet by si ji ale měli také ti, kteří mají sedavé zaměstnání, lidé s fyzicky náročnou prací či koníčky nebo ti, kteří chtějí preventivně pečovat o svá záda a předcházet tak onemocněním páteře

Kontraindikace:

Hořečnatá, virová a zánětlivá onemocnění
Onkologická onemocnění
Akutní stavy

 

Nováková Katka

Avalon Wellness

Avalon Business Center
Poděbradova 2842/1
301 00 Plzeň

 

Návštěvní řád

Provozní řád

Provozovatel

Otevírací doba Wellness

Pondělí

14:00 - 22:00

Úterý

14:00 - 22:00 - pouze pronájem na objednání

Středa - Neděle

14:00 - 22:00

Soukromé zóny (SPA, VIP, JUNGLE)

Pondělí - Neděle

14:00 - 22:00

 

Avalon Café

Pondělí - Neděle

14:00 - 22:00

Avalon Fitness s.r.o, IČ 24674877 , Sídlo: Praha 1 - Staré Město, Na Příkopě 1096/21, PSČ 110 00 Spisová značka: C 165215 vedená u Městského soudu v Praze zapsáno 12. května 2010